Olej konopny

Współczesna badania potwierdzają, że olej z konopii jest jednym z najlepszych dla ludzkiego organizmu, ponieważ zawiera ona wszystkie niezbędne aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe a także rzadkie białko, którego skład jest podobny do tego, które znajduje się w ludzkiej krwi. Niedobór cennych kwasów omega-3 i omega-6, które zawarte są w oleju konopnym może skutkować ogólnym osłabieniem i problemami z koncentracją, a także problemami z koordynacją ruchową . Co więcej braki tych kwasów mogą objawiać się również mrowieniem w rękach i nogach, a także zmianami w zachowaniu. Zbyt małe stężenie kwasu omega-6 może doprowadzić do chorób wątroby i nerek, wypadania włosów, nadmiernej utraty wody przez skórę, obniżyć odporność i doprowadzić do problemów z funkcjonowaniem stawów.

Ale starczy już o tym, co złe! Lepiej skupmy się na tym, ile dobrego może zapewnić nam włączenie oleju konopnego do swojej diety! Poza cennymi kwasami omega 3 i 6, których brak może zrobić prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie, olej z konopii zawiera także wiele cennych witamin (A,C,E, K i witaminy z grupy B) i minerałów (m.in. magnez, wapń i cynk), a także cenne przeciwutleniacze, aminokwasy i fitosterole.

Dzięki tak dużej ilości cennych dla organizmu składników, olej konopny poprawia pracę serca i obniża ciśnienie krwi. Skutecznie poprawia on także funkcjonowanie całego układu krążenia,a tym samym wspomaga prawidłową pracę naczyń krwionośnych.

Olej konopny nie tylko ma zbawienny wpływ na organizm od wewnątrz. Można go stosować również bezpośrednio na skórę, na którą działa ochronnie i kojąco w stanach zapalnych. Szczególnie polecany jest alergikom, ponieważ przynosi natychmiastową ulgę podczas ataków swędzenia lub pieczenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany i chciałbyś przekonać się na własnej skórze, jak zbawienne skutki dla naszego samopoczucia i stanu zdrowia ma olej z konopii to zachęcamy serdecznie do skorzystania z oferty przygotowanej przez olejarnię Olini.


Miramar Sp. z o.o.
Nowa Wieś 155
58-308 Wałbrzych

Zobacz także:

Badanie USG piersi - Warszawa Bielany

Badanie USG piersi - Warszawa Bielany

Zadbaj o zdrowie razem z miodem

Zadbaj o zdrowie razem z miodem

Szerokie wsparcie psychologiczne w Poznaniu

Szerokie wsparcie psychologiczne w Poznaniu

Młodzież na odwyku

Młodzież na odwyku

Jak zachować promienną twarz na co dzień?

Jak zachować promienną twarz na co dzień?