Badanie ścieków w celu usprawnienia pracy oczyszczalni

Ścieki mogą zawierać mnóstwo szkodliwych zarówno dla życia, jak i zdrowia substancji pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Badanie ścieków ma na celu przeprowadzenie dokładnej analizy ich składu. Taka szczegółowa weryfikacja jest nieodzownym warunkiem skuteczności procesu oczyszczania wody, dostosowania jej do określonych wymogów i wykorzystania osadów ściekowych w różnych celach. Ale zanim to nastąpi muszą być one wnikliwie zbadane, aby uzyskać pewność, że nie stanowią żadnego zagrożenia. Nie ma ryzyka, że do środowiska naturalnego przenikną szkodliwe składniki, takie jak bakterie, związki toksyczne oraz metale ciężkie.

Badanie ścieków wymaga właściwego poboru próbek. Można go przeprowadzić samodzielnie, jednak pod warunkiem, że będzie on zrealizowany zgodnie z przyjętymi wymogami, zwłaszcza

w kwestii miejsca poboru. To ważna kwestia, gdyż przekłada się na miarodajność uzyskanej ekspertyzy. Gdy istnieje konieczność przedstawienia wyników analizy ścieków instytucjom zewnętrznym, potrzebny jest pobór akredytowany. W takiej sytuacji należy zamówić

badanie ścieków w laboratorium włącznie z poborem próbek, którym zajmie się wykwalifikowany pracownik placówki.

Analizawody.pl. to akredytowane laboratorium oferujące analizy zgodne z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005, a więc spełniające najwyższe standardy jakości i rzetelności. Są one możliwe dzięki wysokim kompetencjom zatrudnionych w nim pracowników oraz doświadczeniu w wykonywaniu rozmaitych analiz. Badanie ścieków prowadzi z uwzględnieniem oceny jakości chemicznej, biochemicznej i mikrobiologicznej. Są to bardzo wymagające testy. Dlatego aby móc zaoferować klientom tylko pewne ekspertyzy, laboratorium współpracuje ze specjalistami z tej dziedziny, znającymi aktualne przepisy prawne. Zamówienia na pojedyncze badania lub całe ich zestawy można składać za pośrednictwem strony http://analizawody.pl/17-badanie-sciekow.

HYDROCHEMIA
Słowackiego 28